Bulunduğunuz Sayfa: Ana Sayfa › hava-kargo-ve-antrepo

Duyurular

3. Havalimanı için ihale tarihi belli oldu
Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin (DHMİ) İstanbul’da yapılması planlanan üçüncü havalimanının ihalesi için 28 Eylül’de ilana çıkması bekleniyor...
12 Eylül 2012 Çarşamba 09:32

Yeni binamız hizmete başladı...
09-17-2012
Yeni binamız hizmete başladı...
Yeni antrepo binamız hizmete girmiştir. Çorlu Havalimanı gümrük sahasında hizmet vermeye başlayan Odrap Kargo, en son teknoloji ile donatılmış antrepo binası ile kurumsal müşterilerine daha hızlı ve yüksek standartta hizmet verecektir.
Yeni web sitemiz yayında
09-17-2012
Odrap.com.tr adresinde yeni web arayüzü ile hizmetinizdeyiz.Kurumsal müşterilemizin daha hızlı bilgilendirilmesi amacı ile hazırlanmakta olan Online Takip sistemi çalışmaları hızla devam etmektedir.
backnext

Çorlu Hava Limanı

Daha çok imkan, daha az sıkışıklık...
Çorlu Hava Limanı, 60m. genişlik ve 3.000 m. ana pistiyle her tür uçağa haftada 7 gün, günde 24 saat hizmet verebilir.


Yolcu uçuşlarından çok, kargo uçuşlarına odaklanan Çorlu Hava Limanı, bölgemizde kargo taşımacılarına daha çok imkanı daha az sıkışıklıkla sağlayabilen tek hava limanıdır.


Çorlu Hava Limanı (TEQ) Türkiye’nin Trakya (Avrupa) Bölgesi’nde ve İstanbul’a 90 Km. ve Tekirdağ’ın en yakın deniz limanına 20 Km. uzaklıkta konumlandırılmıştır. Bu anahtar pozisyon Odrap Cargo’ya Çorlu’dan tüm Türkiye, Doğu Avrupa ve Orta Doğu sevkiyatları için müşterilerine aşağıdaki anlamlarda ileri lojistik servisler sunma olanağı sağlamaktadır;


İleri Lojistik Hizmetler

Çorlu Havalimanı (TEQ) Türkiye'nin Trakya (Avrupa) Bölgesin'de ve İstanbul'a 90 Km. ve Tekirdağ'ın en yakın deniz limanına 20Km. uzaklıkta konumlanmıştır.
Bu anahtar pozisyon Odrap Cargo'ya Çorlu'dan tüm Türkiye, Doğu Avrupa ve Orta Doğu sevkiyatları için müşterilerine aşağıdaki anlamlarda ileri lojistik servisler sunma olanağı sağlar.

24 saat hazır kargoya özel kara yolu taşıma servisi
Tekirdağ üzerinden demir yolu taşımasına hızlı bağlantı 
Tekirdağ deniz limanları üzerinden deniz yolu taşıması bağlantısı 
Çorlu hava limanı ile çevredeki Atatürk ve Sabiha Gökçen hava limanları gibi transfer merkezleri arasında her saatte iki yönlü gümrüklü kara yolu taşıması yapma imkanı.


Özel Depolama Olanakları

Odrap Geçici Depolama Terminali, yaklaşık 3.500 m² alan üzerine inşa edilmiştir ve yıllık 500.000 ton civarında depolama kapasitesine sahiptir.  Odrap, soğuk veya dondurulmuş olarak depolanması gereken veya değerli mallar gibi özel depolama gerektiren kargoların depolanması için gerekli özel depo alanlarına sahiptir. 

Odrap Geçici Gümrükleme Terminali’nin Sağladığı Olanaklar
Tamamen bilgisayarla kontrol edilen hava kargo operasyonları
Kolayca yanaşılabilen yükleme ve boşaltma rampaları
Birim yükleme donanımı ve yüksek hacimli depolama sistemleri
Son teknoloji kargo elleçleme ekipmanları 
Dayanıksız ürünler için soğuk hava ve derin dondurucu odaları
Değerli ürünler ve madenler için güvenli kasa odaları
Kolay ve hızlı ışın taraması yapabilen X-ray cihazları
Hareket halinde tartma imkanı
Geçici depolama için 20.000 m² dış rampa alanı
Devlet daireleri, hava yolları ve nakliye firmaları içim tasarlanmış özel ofis alanları


Servis Sağlayıcılar

Hava yolu temsilcileri, gümrük memurları, kargo acenteleri, hükümet kuruluşları, kara ve hava yolu taşıma firmaları gibi kargo işiyle ilgili tüm organizasyonlar Odrap Terminal Binası’nda yer almaktadırlar.


Güvenlik ve Gözetim

Terminalin içinde ve civarındaki tüm hareketler ve operasyonlar, Odrap’ın eğitimli ve deneyimli personeli tarafından en son güvenlik teknolojileri kullanılarak günde 24 saat aralıksız gözetlenmekte ve denetlenmektedir.


Müşteri Hizmetleri

Odrap Cargo, Çorlu’nun Türkiye’deki lider kargo hava limanı olması hedefine uygun olarak en yüksek seviyede insan kaynağını ve teknik imkanları rekabetçi fiyatlarla ve sürdürülebilir şartlarda müşterilerine sunar.

 

Sertifikalar ve Ruhsatlar

T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilmiş "Sıhhi İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı”
T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Batı Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü, Çorlu Hava Limanı Gümrük Müdürlüğü tarafından verilmiş "Geçici Depolama Yeri Açma ve İşletme İzin Belgesi”

UA-45061062-1